Turnaj ve stolním tenise – 1. ročník

Tentokráte něco ze sportu…
Po literární, debatní a fotografické soutěži si přišli na své i sportovci. Tentokráte se utkali na 1.ročníku turnaje ve stolním tenise, který se konal pod záštitou náměstka hejtmana Olomouckého kraje Mgr. Dalibora Horáka. Všech 16 soutěžích (mezi kterými se objevila pouze jediná slečna) se sešlo v prostorech uničovského gymnázia kolem půl deváté. Proběhlo uvítání a seznámení s pravidly. Krátce poté se soutěžící rozlosovali do čtyř skupin a začal samotný turnaj. Již v úvodu se do popředí dostali zástupci SPŠ a SOU Uničov a uničovského gymnázia. Po prvních soubojích ve skupinách se postupovalo stejně jako na většině turnajích – formou pavouka, kdy se soupeřilo o každé místo. Po několika hodinách, ve kterých u soutěžících vládla nejen bojovná, ale především přátelská nálada, jsme se začali pomalu dostávat k finále.
Do toho se nakonec probojovali již zmínění borci z uničovských škol. A zatímco na ostatních stolech se už dobojovávalo. Na stole hlavním se započaly hlavní duely. Boj o třetí místo vyhrál Jaroslav Mikula (SPŠ a SOU Uničov), který zvítězil nad Petrem Bahounkem (Gymnázium Uničov). To nejhlavnější nás však čekalo – utkání o místo první. V tom se utkali Radek Macek (SPŠ a SOU Uničov) s Kryštofem Jarolímem (Gymnázium Uničov). Souboj to byl velmi dlouhý a dost vyrovnaný. Vítězně z něj nakonec vzešel Radek a Kryštof se musel spokojit s druhým místem. Na konci turnaje na všechny čekaly diplomy a malé ceny, které do turnaje věnoval Olomoucký kraj. Vítězové, kteří se dostali na pomyslnou bednu, si samozřejmě odnesli i krásné medaile.
Všem děkujeme za účast a budeme se těšit při příštím ročníku, či na kterékoliv jiné akci. Poděkovaní patří také studentskému parlamentu gymnázia Uničov, který nám pomohl s organizací a již zmíněnému Olomouckému kraji, který věnoval opravdu krásné ceny.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“8″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“120″ thumbnail_height=“90″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“5″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“1″ slideshow_link_text=“[Show slideshow]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]