Májales Olomouc

MÁJALES OLOMOUC – 6. 5. 2014

Začalo nám jaro, které přineslo i tradiční akci, a to Májales Olomouc pořádaný každoročně Univerzitou Palackého v Olomouci. Tento rok mohlo být součástí této akce i Zastupitelstvo mládeže Olomouckého kraje.

U našeho stánku jste si mohli vypůjčit všelijaké hry, které Vám zpříjemnili odpoledne. Shlédli jste i exhibici Seberevolty Workout Olomouc, která si připravila program s úžasnými triky. Pro ty z Vás, kteří chtěli svou oslavu jara zvěčnit nějakou zábavnou fotkou, byl připraven fotokoutek, kde jste se mohli vyfotit i s nejrůznějšími nápisy, obrázky, bublinami, apod. Po celou akci nám atmosféru o to víc zpříjemňovala hra na kytaru a cajon v podání zastupitelů ZMOK, Jakuba Svobodu a Dominika Kantora.

Byli jsme zapojeni i do Májalesového indexu, doprovodné činnosti, která probíhala celé úterní odpoledne. Úkolem bylo nasbírat razítka za vykonanou činnost u stánků. ZMOK měl pro Vás taky jednu připravenou. Museli jste sestavit slovo z vybraných písmen, které budou navazovat na již vzniklá slova. Pro někoho to bylo jednoduché a během chvíle měl slovo vymyšlené, někteří se u toho trochu zapotili, ale nakonec razítko také získali.

Letošní ročník Májalesu se nesl v duchu „Komiks na sto způsobů“. Během průvodu se vyhlašoval nejen Král Májalesu, ale i vítěz komiksové soutěže. Královská koruna letos zdobí hlavu zpěvákovi, skladateli, muzikantovi a výtvarníkovi Jaromírovi Švejdíkovi, známému také pod pseudonymem Jaromír 99. Akce proběhla bez problému za skvělého počasí a všichni jsme si ji užili.